سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نمایی متفاوت از ونزوئلا؛ بهشت طوطیها

یک پزشک 49 ساله در کاراکاس پایتخت ونزوئلا همه روزه میزبان گروهی از طوطی های دم بلند و رنگارنگ مکائو است.

به گزارش فرارو، کارمن گومز هر روز صبح و پیش از طلوع آفتاب بر روی پشت بام خانه خود که در یک ساختمان 11 طبقه در کاراکاس است می رود و با دانه های آفتابگردان و موز از این طوطی ها استقبال می کند.

ویتوریو پوگی 75 ساله یک شهروند دیگر ونزوئلایی است که چند سالی است از این طوطی ها میزبانی می کند.

او می گوید: من عاشق پرواز آنها هستم خصوصا وقتی به صورت جفت به پرواز در می آیند. این مرد روزانه 20 پرنده را دو بار در روز تغذیه می کند.

به گفته یک متخصص زیست شناسی دانشگاه سیمون بولیوار ونزوئلا، طی مطالعات انجام شده در کاراکاس بین 200 تا 300 طوطی آبی و زرد مکائو وجود دارد که از جنگل های جنوب ونزوئلا آمده اند.

در ونزوئلا این طوطی ها شکار نمی شوند و با توجه به جنگل ها و درختان میوه زیادی که در این کشور وجود دارد ونزوئلا بهشت طوطی های مکائو است.

کسانی که به کاراکاس، پایتخت ونزوئلا سفر کرده اند، از دیدن طوطی های دم بلند وحشی در میان ترافیک و شلوغی این شهر بزرگ متعجب و هیجان زده می شوند. اکنون این طوطی ها به یکی از جاذبه های گردشگری پایتخت این کشور آمریکای لاتین تبدیل شده اند.

منقار بزرگ و تیره‌ رنگ (معمولاً سیاه) و پرهایی با رنگ‌های روشن از مشخصات مکائوهاست. بعضی از مکائوها به‌خاطر اندازه چشمگیرشان شناخته شده‌اند. طوطی‌های مکائو نیز مانند دیگر طوطی‌ها انگشت اول و چهارم پایشان به سمت عقب است.